JESTEŚMY OTWARCI:
PON-PT: 7:30-17:00
SB-ND: 8:00 – 16:00

Zamów słodkości

W naszej słodkiej ofercie znajdziecie mniejsze i większe słodkości na każdą okazję. Mamy małe ciasteczka, dosłownie na jeden gryz i większe, do podzielenia się (lub nie, bo niektórzy dadzą radę zjeść nasze dwie Pavlove pod rząd!). Mamy torty okazyjne, mniejsze, na takie domowe imprezy, ale też mamy i większe, piętrowe, na wesela i imprezy firmowe. Oprócz pojedynczych słodkości zajmujemy się również kompleksowym słodkim zaopatrzeniem Waszych przyjęć, co obejmuje dostawę na miejsce wydarzenia i dekorację.

W kawiarni możecie skosztować całej rangi naszych słodkości — od najmniejszych słoneczek i rurek po tarty i torty typu naked cake. Wszystko przywozimy z naszej rodzinnej cukierni KOKOSEK, która znajduje się w Wadowicach (wpadajcie na ich stronę www.kokosek.com.pl). To w niej wszystko powstaje od zera! Rodzice jednej z nas prowadzą tę firmę już od ponad 20 (!) lat i cały czas poszerzają swoją ofertę. Na ten moment jesteśmy ich jedynym punktem w Krakowie, ale na pewno nie ostatnim! Ich słodkości są dostarczane do nas kilka razy w tygodniu (chciałybyśmy je wyrabiać na miejscu, ale wielkość lokalu trochę ogranicza!).

A co możecie u nas zamówić? Praktycznie wszystko, co chcecie. Jeśli jakiegoś tortu nie ma w ofercie lub macie pomysł na to, jak ma wyglądać – opiszcie nam i pokażcie inspirację, a na pewno spełnimy Wasze nawet najbardziej szalone fantazje! Oczywiście, możecie również zamówić tradycyjne ciasta na blaszki, a w okresie Wielkanocy i Świąt Bożego Narodzenia coś bardziej tradycyjnego, jak babki i makowce. Żeby zobaczyć wstępną ofertę, kliknijcie tu!

Oprócz słodkości i tortów na mniejsze okazje, zajmujemy się również kompleksową obsługą imprez urodzinowych i firmowych, wesel, chrzcin i baby showerów. Jesteśmy w stanie przygotować torty, które są główną atrakcją danej imprezy oraz mniejsze słodkości, które układamy potem na słodkich stołach. Tak, zajmujemy się dostawą oraz dekoracją słodkich kącików według Waszych wizji. Dodatkowo, oferujemy ręcznie wykonywaną oraz pisaną papeterię (zaproszenia, winietki, listy gości).

Zamówienie weselne

Wszystko zależy od wybranego terminu, ale im wcześniej, tym lepiej (zwłaszcza, jeśli rezerwujemy również dekorację słodkiego stołu, bo na takie mamy limity przyjęć). Do dwóch tygodni przed planowaną datą przyjęcia jest ono potwierdzane. Z reguły pary rezerwują terminy z rocznym lub półrocznym wyprzedzeniem.

Można umawiać się telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio w kawiarni. Spotkania odbywają się w kawiarni z reguły o godz. 16:00 (kawiarnię mamy otwartą do 17:00 tygodniu). 

Tak, można — paczki degustacyjne przygotowujemy z wybranymi smakami tortów (do 8 smaków) oraz ze smakami słodkości na słodkie stoły lub ciastami do paczek dla gości/na stoły. Paczki są odbierane z reguły albo podczas spotkania lub w piątki (bo w weekendy pary sobie je testują, czasem w większym gronie :-)).

Wszystko zależy od wybranych opcji (czy sam tort, czy słodki stół tylko, czy z ułożeniem, gdzie znajduje się przyjęcie itp.). Posiadamy przykładowe wyceny dla 50 i 100 osób (ze wszystkimi wybranymi opcjami), które mogą trochę pomóc zobaczyć jak przyjęcie może się rozkładać kosztowo.

Tak, wystarczy nam dokładny opis z przykładowym zdjęciem. Raczej każda dekoracja jest możliwa 🙂 Można również łączyć smaki (jeśli mówimy o tortach piętrowych), jeśli preferujemy coś “innego” (smak cytrynowy + czekoladowy + jogurt z białą czekoladą i malinami).

Dekorację słodkiego stołu najlepiej rezerwować podczas rezerwacji daty obsługi przyjęcia.

Torty i słodkości bez laktozy wykonujemy na specjalne zamówienie, więc jest taka możliwość (słodkości bezcukrowe również). Jeśli chodzi o słodkości wegańskie, raczej nie mamy takiej opcji. 

Umowę o realizację zamówienia podpisujemy z cukiernią (my jesteśmy jej pośrednikiem), która deklaruje się wykonać przedmiot umowy. Umowa może być podpisana zdalnie (wysyłamy kopię umowy do druku i potem prosimy o jej skan) lub podczas spotkania. Podczas podpisania umowy pobierana jest zaliczka 300zł, która jest wliczana w koszt całości.

Płatność przelewaną jest na konto cukierni do dnia PRZED planowaną datą realizacji zamówienia. Nie przyjmujemy płatności po przyjęciu. Można również zapłacić gotówką w kawiarni lub bezpośrednio w cukierni.

Tak, można, ale trzeba je dostarczyć wyjątkowo wcześnie (najlepiej do tygodnia przed datą przyjęcia). Opakowania kartonowe powinny być wykonane z grubszej tektury, żeby nie przemakały (dlatego bardzo prosimy o wcześniejszą konsultację, bo takie opakowania musimy zaakceptować, żeby odpowiednio spełniły swoje zadanie).

Wszystko zależy od preferencji, ale z reguły na stole przygotowanym przez salę (chociaż raczej jest to miejsce w ciągu stołów z “samoobsługą”), rozkładamy nasze obrusy/materiały, patery/talerze z wybranymi przez parę słodkościami, wazony z kwiatami, dodatkowe dekoracje, które akurat mamy dostępne. Pary mogą wybrać z pater/naczyń złotych, drewnianych, kor drzew (takie przewidziane są w karczmach czy w bardzo rustykalnych miejscach), srebrnych lub białych. Jeśli wesele ma inne/dodatkowe kolory, dobieramy do nich dodatki (inne materiały, kwiaty, wazony). Jest również możliwość przygotowania winietek z nazwami poszczególnych słodkości (takie winietki są odpłatne, cena zależna jest od ilości). Winietki są przygotowywane przez nas ręcznie (kaligrafowane złotym tuszem). 

Nie, dekoracja słodkiego stołu jest wykonywana przez nas, a naszych pater używamy wyłożenia naszych słodkości. 

Wszystko zależy od miejsca przyjęcia — cenę transportu ustala cukiernia (cena jest też zależna od wielkości zamówienia. Jeśli w skład zamówienia wchodzi tort, słodki stół, ciasta i paczki, z reguły koszt transportu jest darmowy). Transport na terenie Wadowic i okolic również jest darmowy.

Dostawa zamówienia z reguły odbywa się w dniu przyjęcia (słodkości przygotowane są dzień wcześniej, a dowożone z samego rana). Po wcześniejszym ustaleniu, jest możliwość wcześniejszej dostawy (również np. odbioru części paczek dla gości).

Tak, można! Patera jest wypożyczana bezpłatnie po wcześniejszym uzgodnieniu i wybraniu (może być złota, drewniana, srebrna). Co ważne jednak — patera (razem z przekładkami metalowymi spomiędzy pięter tortu) oddawana jest przez Parę Młodą po przyjęciu (chyba że był zamówiony również słodki stół z dekoracją — wtedy odbiera ją cukiernia). 

Dekoracja słodkiego stołu wykonywana jest do 2/3 godzin przed pojawieniem się pierwszych gości na sali. Patery i naczynia są zbierane dzień lub dwa po przyjęciu.

Zamówienia tortów i słodkości

Zamówienia można składać bezpośrednio u baristów w kawiarni, pod naszym numerem telefonu: +48 12 358 46 30 lub mailowo: kontakt@kawiarniaindividual.com. Zamówienia przyjmujemy z min. 4-dniowym wyprzedzeniem. Każde zamówienie, żeby było zrealizowane, musi zostać przez nas potwierdzone. 

Torty, słodkości sztukowe, croissanty, obsługę przyjęcia — praktycznie wszystko, co oferujemy w kawiarni możemy przygotować na zamówienie (plus torty okolicznościowe specjalnie dekorowane). Wszystkie słodkości są do nas przywożone przez cukiernię “Kokosek”, która znajduje się przy Wadowicach. 

Smaki tortów (wraz z przykładową, bardzo standardową dekoracją) znajdują się tutaj.

Lista smaków jest również dostępna w kawiarni.

Najlepiej będzie jeśli dostaniemy zdjęcie inspirację (np. z Pinteresta) z opisem dot. wyglądu. Pracujemy właśnie nad naszym własnym katalogiem.

Tak, wystarczy wysłać nam linka do toppera i albo go zamówimy, albo poprosimy o zamówienie we własnym zakresie i doniesienie. Napis też wedle życzenia 🙂

Tak, ale zamówienie na taki tort musimy przyjąć z min. tygodniowym wyprzedzeniem. Na dodatek, taka figurka będzie wyceniana indywidualnie.

Cennik przesyłamy po otrzymaniu zapytania. Większość cen słodkości jest dostępna na naszej stronie internetowej w zakładce MENU

Jeśli chodzi o wielkości tortów, mamy kilka różnych, w zależności od ilości osób (4/8/12/16os. itd.) i ceny są adekwatne do rozmiarów. 

Zawsze możemy spróbować 🙂 

Tak, ale prosimy o kontakt z wyprzedzeniem, żeby ustalić wszystkie szczegóły.