JESTEŚMY OTWARCI:
PON-PT: 7:30-17:00
SB-ND: 8:00 – 16:00

To my!

To my zespól kawiarnia individual najlepsza kawa ciasta i torty w krakowie

Stworzone przez przyjaciół dla przyjaciół! – to była nasza myśl przewodnia, kiedy otwierałyśmy naszą małą kawiarenkę w 2015 roku. Świeżo upieczone absolwentki studiów magisterskich (specjalizacja literatura angielska & amerykańska — tak, tak, dlatego nasze półki w kawiarni pękają w szwach od książek anglojęzycznych!) postanowiły spełnić marzenie i stworzyć miejsce przytulne, gdzie zapach kawy czuć już od progu, a najpyszniejsze domowe (bo rodzinne!) słodkości grają pierwsze skrzypce.
Nie było nam łatwo, bo o kawie nie wiedziałyśmy za dużo. Wiedziałyśmy tylko, że ma zapadać w pamięć, jak dobry macaronik z Paryża. Z pomocą przyszła nam warszawska palarnia JAVA COFFEE ROASTERS, z którą zaczęłyśmy swoją kawową przygodę i z którą współpracujemy do dziś! Wyszkolili nas, pokazali na czym polega sztuka parzenia idealnego espresso, jak zrobić latte art, a potem jak przelewać dobrego dripa. Nasz blend mamy na młynku już 5 lat i sprawdził się do tego stopnia, że stałyśmy się ekskluzywnymi użytkowniczkami tych ziaren!  Oczywiście, dobra kawa to NIC bez dobrych słodkości. Rodzice jednej z nas od ponad 20 lat prowadzą swoją cukiernię (Kokosek) i to oni są naszymi ekskluzywnymi producentami tortów i ciasteczek. Bo na początku to było w naszej witrynce – kilka bez Pavlova, babeczki z kruszonką, trochę eklerów i czekoladowiec, który klientom śni się po nocach.

Stworzone przez przyjaciół dla przyjaciół

Teraz witryna pęka w szwach, bo tyle tego wymyślają, że nie nadążamy ze sprzedażą, a nasze torty są (ponoć) jednymi z najlepszych w Krakowie. Są naturalne, zawsze świeże i zrobione od serca. Do tego pojawiają się na imprezach okolicznościowych tych większych i mniejszych i naprawdę robią wrażenie (poczytajcie o nich i zobaczcie focie tutaj).
Oprócz kawy i ciastek mamy też inne cuda – kanapki codziennie świeżo robione (tradycyjna to najpyszniejsza bułka pod słońcem, kto jadł ten wie!), sałatki, soki, smoothie i masę innych. Cały czas rozszerzamy naszą ofertę, żeby zadowolić nawet tych najbardziej wymagających. Taka branża, wiemy i nie dyskutujemy.
W 2019 roku przeprowadziłyśmy gruntowny remont — w myśl japońskiego minimalizmu pojawiło się dużo naturalnego drewna, a mniejsze stoliki zastąpiłyśmy jednym dużym, żeby nasze motto miało faktyczne zastosowanie — wszystkich chciałyśmy zobaczyć przy jednym stole. Jak rodzinę, która wspólnie się posiłkuje i dobrze spędza czas. Nasze serca śpiewają z radości, kiedy kawiarnię wypełnia gwar roześmianych i najedzonych gości — och, od tego uczucia nie ma nic lepszego!
Dziękujemy wszystkim za tę wspólną przygodę i oby trwała nieskończenie! Bez Was nie byłoby nas, dlatego dzięki, do zobaczenia i smacznego!
Uściski,
Paulina & Ana

Kawa - Logo Individual coffee & friends kawiarnia cukiernia Kraków