WE'RE OPEN:
PON-PT: 7:30-17:00
SB-ND: 8:00 – 16:00

Cakes made to order

In our sweet offer you will find smaller and larger treats for every occasion. We have small cookies, literally one bite and bigger, to share (or not, because some people will be able to eat two of our Pavlovas in a row!). We have single tier cakes for every occasion, and also have larger, multi-tier cakes for weddings and corporate events. In addition to individual sweets, we can also provide comprehensive options for your parties, including delivery to the venue and decorations.

In the cafe, you can taste the range of our cakes and desserts - from the smallest treats and mini bites to tarts and naked cakes. Everything comes from our family bakery KOKOSEK, which is located in Wadowice (visit their website www.kokosek.com.pl). It is there that everything is created from scratch! The parents of one of us have been running this company for over 20(!) Years and are constantly expanding their offer. At the moment, we are their only point in Krakow, but certainly not the last! Their sweets are delivered to us several times a week (we would like to make them on the spot, but the size of our cafe limits us a bit!).

What kind of cake can you order from us? Virtually anything you want. If a cake is not on offer or you have an idea what it should look like - describe it to us and share with us your inspiration, and we will certainly aim to fulfil your craziest fantasies! Of course, you can also order traditional plaque cakes, and during Easter and Christmas, something more traditional, such as babka and poppy seed cake. To see the more details of our offer click here!!

In addition to sweets and cakes for smaller occasions, we also provide comprehensive services for birthday and corporate events, weddings, baptisms and baby showers. We are able to prepare cakes that are the main attraction of a given event and smaller sweets that are then put on dessert tables. Yes, we deliver and decorate dessert corners according to your visions. Additionally, we offer hand-made and written stationery (invitations, place settings, guest letters etc).

Zamówienie weselne

Wszystko zależy od wybranego terminu, ale im wcześniej, tym lepiej (zwłaszcza, jeśli rezerwujemy również dekorację słodkiego stołu, bo na takie mamy limity przyjęć). Do dwóch tygodni przed planowaną datą przyjęcia jest ono potwierdzane. Z reguły pary rezerwują terminy z rocznym lub półrocznym wyprzedzeniem.

Można umawiać się telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio w kawiarni. Spotkania odbywają się w kawiarni z reguły o godz. 16:00 (kawiarnię mamy otwartą do 17:00 tygodniu). 

Tak, można — paczki degustacyjne przygotowujemy z wybranymi smakami tortów (do 8 smaków) oraz ze smakami słodkości na słodkie stoły lub ciastami do paczek dla gości/na stoły. Paczki są odbierane z reguły albo podczas spotkania lub w piątki (bo w weekendy pary sobie je testują, czasem w większym gronie :-)).

Wszystko zależy od wybranych opcji (czy sam tort, czy słodki stół tylko, czy z ułożeniem, gdzie znajduje się przyjęcie itp.). Posiadamy przykładowe wyceny dla 50 i 100 osób (ze wszystkimi wybranymi opcjami), które mogą trochę pomóc zobaczyć jak przyjęcie może się rozkładać kosztowo.

Tak, wystarczy nam dokładny opis z przykładowym zdjęciem. Raczej każda dekoracja jest możliwa 🙂 Można również łączyć smaki (jeśli mówimy o tortach piętrowych), jeśli preferujemy coś “innego” (smak cytrynowy + czekoladowy + jogurt z białą czekoladą i malinami).

Dekorację słodkiego stołu najlepiej rezerwować podczas rezerwacji daty obsługi przyjęcia.

Torty i słodkości bez laktozy wykonujemy na specjalne zamówienie, więc jest taka możliwość (słodkości bezcukrowe również). Jeśli chodzi o słodkości wegańskie, raczej nie mamy takiej opcji. 

Umowę o realizację zamówienia podpisujemy z cukiernią (my jesteśmy jej pośrednikiem), która deklaruje się wykonać przedmiot umowy. Umowa może być podpisana zdalnie (wysyłamy kopię umowy do druku i potem prosimy o jej skan) lub podczas spotkania. Podczas podpisania umowy pobierana jest zaliczka 300zł, która jest wliczana w koszt całości.

Płatność przelewaną jest na konto cukierni do dnia PRZED planowaną datą realizacji zamówienia. Nie przyjmujemy płatności po przyjęciu. Można również zapłacić gotówką w kawiarni lub bezpośrednio w cukierni.

Tak, można, ale trzeba je dostarczyć wyjątkowo wcześnie (najlepiej do tygodnia przed datą przyjęcia). Opakowania kartonowe powinny być wykonane z grubszej tektury, żeby nie przemakały (dlatego bardzo prosimy o wcześniejszą konsultację, bo takie opakowania musimy zaakceptować, żeby odpowiednio spełniły swoje zadanie).

Wszystko zależy od preferencji, ale z reguły na stole przygotowanym przez salę (chociaż raczej jest to miejsce w ciągu stołów z “samoobsługą”), rozkładamy nasze obrusy/materiały, patery/talerze z wybranymi przez parę słodkościami, wazony z kwiatami, dodatkowe dekoracje, które akurat mamy dostępne. Pary mogą wybrać z pater/naczyń złotych, drewnianych, kor drzew (takie przewidziane są w karczmach czy w bardzo rustykalnych miejscach), srebrnych lub białych. Jeśli wesele ma inne/dodatkowe kolory, dobieramy do nich dodatki (inne materiały, kwiaty, wazony). Jest również możliwość przygotowania winietek z nazwami poszczególnych słodkości (takie winietki są odpłatne, cena zależna jest od ilości). Winietki są przygotowywane przez nas ręcznie (kaligrafowane złotym tuszem). 

Nie, dekoracja słodkiego stołu jest wykonywana przez nas, a naszych pater używamy wyłożenia naszych słodkości. 

Wszystko zależy od miejsca przyjęcia — cenę transportu ustala cukiernia (cena jest też zależna od wielkości zamówienia. Jeśli w skład zamówienia wchodzi tort, słodki stół, ciasta i paczki, z reguły koszt transportu jest darmowy). Transport na terenie Wadowic i okolic również jest darmowy.

Dostawa zamówienia z reguły odbywa się w dniu przyjęcia (słodkości przygotowane są dzień wcześniej, a dowożone z samego rana). Po wcześniejszym ustaleniu, jest możliwość wcześniejszej dostawy (również np. odbioru części paczek dla gości).

Tak, można! Patera jest wypożyczana bezpłatnie po wcześniejszym uzgodnieniu i wybraniu (może być złota, drewniana, srebrna). Co ważne jednak — patera (razem z przekładkami metalowymi spomiędzy pięter tortu) oddawana jest przez Parę Młodą po przyjęciu (chyba że był zamówiony również słodki stół z dekoracją — wtedy odbiera ją cukiernia). 

Dekoracja słodkiego stołu wykonywana jest do 2/3 godzin przed pojawieniem się pierwszych gości na sali. Patery i naczynia są zbierane dzień lub dwa po przyjęciu.

Zamówienia tortów i słodkości

Zamówienia można składać bezpośrednio u baristów w kawiarni, pod naszym numerem telefonu: +48 12 358 46 30 lub mailowo: kontakt@kawiarniaindividual.com. Zamówienia przyjmujemy z min. 4-dniowym wyprzedzeniem. Każde zamówienie, żeby było zrealizowane, musi zostać przez nas potwierdzone. 

Torty, słodkości sztukowe, croissanty, obsługę przyjęcia — praktycznie wszystko, co oferujemy w kawiarni możemy przygotować na zamówienie (plus torty okolicznościowe specjalnie dekorowane). Wszystkie słodkości są do nas przywożone przez cukiernię “Kokosek”, która znajduje się przy Wadowicach. 

Smaki tortów (wraz z przykładową, bardzo standardową dekoracją) znajdują się tutaj.

Lista smaków jest również dostępna w kawiarni.

Najlepiej będzie jeśli dostaniemy zdjęcie inspirację (np. z Pinteresta) z opisem dot. wyglądu. Pracujemy właśnie nad naszym własnym katalogiem.

Tak, wystarczy wysłać nam linka do toppera i albo go zamówimy, albo poprosimy o zamówienie we własnym zakresie i doniesienie. Napis też wedle życzenia 🙂

Tak, ale zamówienie na taki tort musimy przyjąć z min. tygodniowym wyprzedzeniem. Na dodatek, taka figurka będzie wyceniana indywidualnie.

Cennik przesyłamy po otrzymaniu zapytania. Większość cen słodkości jest dostępna na naszej stronie internetowej w zakładce MENU

Jeśli chodzi o wielkości tortów, mamy kilka różnych, w zależności od ilości osób (4/8/12/16os. itd.) i ceny są adekwatne do rozmiarów. 

Zawsze możemy spróbować 🙂 

Tak, ale prosimy o kontakt z wyprzedzeniem, żeby ustalić wszystkie szczegóły.